ساخت تیزر

ساخت تیزر تبلیغاتی یکی از فعالیت‌هایی هست که برای هر کسب و کاری بسیار کاربردی و مورد نیاز هست، چرا که نیاز داریم به نمایش فعالیت و ویژگی‌های منحصربه فرد خودمان. این فعالیت‌ها می‌تواند در قالب یک ویدیو تبلیغاتی بلند نمایش و با جزئیات بسیار بالا نمایش داده شود، همچنین می‌تواند در قالب یک ویدیو تبلیغاتی 15 ثانیه‌ای به نمایش درآید.  اما سوال اینجاست که کدام یک از این موارد تاثیر بیشتری را روی برند ما دارد؟ آیا نیاز داریم یک ویدیو طولانی با نمایش جزئیات بسیار زیاد بسیازیم یا خیر، ساخت تیزر تبلیغاتی بسیار کوتاه هم جوابگوی نیاز ما هست؟

در این مقاله سعی میکنم جزئیات این موارد را بیان کنم.  تا بتونید با تاثیرگذارترین شکل ممکن ویدیو خودتون رو بسازید.

برخی از نمونه کارها

برای ساخت تیزر چقدر زمان نیاز داریم؟

برای ساخت تیزر تبلیغاتی اصفهان و شهرهای دیگه، در شرایط نرمال حدود دو ماه زمان نیاز داریم. یک ماه از این زمان صرف تحقیقات بازار، بررسی یا ایجاد استراتژی، بررسی تیزر های رقبا و تیزر های قبل شما و… میشه. یک ماه هم صرف ایده پردازی اصلی، پیش تولید، تولید و اقدامات پس از تولید مثل تدوین، آهنگ‌سازی، صداگذاری، اصلاح رنگ و نور و… میشه. در این صورت ما با یک ویدیو کامل سروکار داریم که به احتمال بسیار بسیار قوی می‌تونه بیشترین تاثیر ممکن رو برای شما داشته باشه.

البته خود من و همکاران من تیزر تبلیغاتی در یک هفته هم ساختیم ولی قطعا زمان ایده پردازی بسیار کمی داشتیم، استرس تولید اذیت میکنه و ده‌ها موضوع دیگه که در نهایت احتمال کم شدن تاثیر گذاری ویدیو کم میشه.

اما گاهی نیاز هست که ریسک کم شدن تاثیرگذاری ساخت تیزر رو بپذیریم و این تیزر رو بسازیم چرا که ممکن هست زمان پخش یک ویدیو دقیقا در روز و ساعت خاصی باشه و بعد از اون دیگه ساخت تیزر معنای خودش رو نداره و کل موقعیت موجود از بین میره.

ساخت تیزر
ساخت تیزر

ساخت تیزر اصفهان چه شرایطی داره؟

تفاوتی نداره شما در کدام یک از شهرهای ایران یا دنیا هستید، ویدیو شما باید با بررسی کامل پرسونا مخاطب شما ساخته بشه. قطعا ساخت تیزر اصفهان با ساخت تیزر شیراز با ساخت تیزر ساری تفاوت‌های بسیار زیادی داره، البته اگر مخاطب ما استانی باشه.

ممکن است شما یک کارخانه تولید بیسکوییت دارید و در تمام ایران ویدیو شما انتشار پیدا میکنه، در این صورت تفاوتی نداره در کدام یک از شهرهای ایران ساخت تیزر انجام میشه، باید پرسونا رو کل ایران قرار بدیم و ویژگی‌ها و لایف استایل مردم ایران رو در نظر بگیریم.

در نهایت اگر به دنبال یک ساخت تیزر تاثیرگذار هستید، حتم تحقیقات بازار انجام بدیم، مخاطب های خودتون رو در نظر بگیرید و به بهترین شکل ممکن احساسات اون‌ها رو قلقلک بدید تا بتونید از ساخت تیزر خودتون بهترین نتیجه ممکن رو کسب کنید.

ساخت تیزر - ایمان قنبری

یک تیزر تبلیغاتی باید چند ثانیه باشه؟

این موضوع بستگی به عوامل بسیار زیادی داره و اصلا نسخه از قبل پیچیده شده‌ای نیست. گاهی ساخت تیزر 15 ثانیه‌ای حداکثر چیزی هست که نیاز داریم تا مخاطب ما تحت تاثیر قرار بگیره، گاهی باید یک ویدیو 10 دقیقه‌ای داشته باشیم تا مخاطب با آگاهی کامل خریدش رو از ما انجام بده.

برای مثال شما قصد انتشار ویدیو خودتون در صداوسیما ایران رو دارید و می‌دونید که هر ثانیه انتشار ویدیو شما هزینه‌های بسیار زیادی برای شما داره. در این صورت برای هر ثانیه زمان خروجی باید دلیل قانع کننده‌ای داشته باشید و تا می‌تونید و البته تا جایی که لطمه به ویدیو و مفهوم اون نخوره، باید زمان ویدیو رو کم کنید.

اما گاهی نیاز دارید به ساخت تیزر 15 دقیقه‌ای، ویدیویی که تمام جوانب کارخانه یا شرکت شما رو نشون بده، خط مشی شما داخلش شفاف بشه، مزیت‌های رقابتی رو کامل مخاطب درک کنه و… . برای مثال در یکی از ویدیوهای خودم که ساخت مستند صنعتی کارخانه راهداران ایمن نقش جهان بود، یک ویدیو 10 دقیقه‌ای با نمایش تمام جزئیات تولید شد. چرا؟ چون مشتری‌هایی که این ویدیو رو میدیدند، حداقل سفارششون 1 میلیارد تومان بود ( با دلار 40 هزار تومن) در نتیجه نیاز داشتیم به ویدیویی که مراحل کار، محصولات، تست نهایی، نصب شده و… رو کامل نشون بده، مخاطب هم قطعا نگاه می‌کرد، نه تنها یک بار بلکه چند بار این ویدیو رو نگاه میکنه، ویدیوهای کارخانه‌های رقیب رو هم نگاه میکنه تا بتونه بهترین تصمیم رو بگیره و در نهایت بهترین انتخاب رو داشته باشه.

گاهی هم نیاز به ساخت تیزر 3 دقیقه‌ای، 1 دقیقه‌ای، 5 دقیقه‌ای و… هست. پیشنهاد میکنم جهت مشاوره دقیق برای چگونگی ساخت تیزر، فرم تماس با من رو پر کن تا در اولین فرصت باهم صحبتی داشته باشیم.

معجزه پس از ساخت تیزر تبلیغاتی

برخی اوقات بعد از ساخت تیزر تبلیغات انتظار معجزه داریم، در صورتی که اصلا چنین موضوعی وجود نداره. همونطور که بعد از چاپ کارت ویزیت و سربرگ و… انتظار معجزه نداریم، قطعا با ساخت تیزر هم معجزه‌ای اتفاق نمی‌افته، بلکه معجزه در مجموع روال کار شما اتفاق می‌افته، معجزه در مسیر سفر مشتریان شما اتفاق می‌افته که قطعا ویدیو هم یکی از فعالیت‌های مهم در این راه هست.

شما باید ویدیوهای متفاوتی رو برای گروه‌ها مختلف هدف خودت داشته باشی. فرضا برای یک کارخانه تولید مواد غذایی، نیاز هست در تلویزیون ویدیو 20 ثانیه‌ای داشته باشه، در شبکه‌های اجتماعی ویدیو 1 دقیقه‌ای، در سایت ویدیو 5 دقیقه‌ای و در نمایشگاه تا ویدیو 10 دقیقه‌ای.

قطعا در این پلت‌فرم های متفاوت، تنها زمان ویدیو مهم نیست، بلکه ده‌ها قانون دیگه رو هم باید در نظر گرفت تا به بهترین نتیجه ممکن برسیم که برای راهنمایی بیشتر، پیشنهاد میکنم فرم تماس رو پر کنی تا بتونیم صحبتی باهم داشته باشیم.

ساخت تیزر

اقدامات بعد از ساخت تیزر تبلیغاتی

ویدیو ساخت تیزر به پایان میرسه و یک ویدیو عالی داری، باید استراتژی مناسبی برای انتشار اون داشته باشیم. اینکه کجا، برای کی، در چه زمانی انتشار پیدا میکنه مسائل بسیار مهمی هست. گاهی بعد از ساخت تیزر، اون رو در نمایشگاه  خاصی منتشر میکنی، گاهی در تلویزیون و شبکه‌های سراسری، گاهی در جلسه‌های خصوصی با مشتری، گاهی در پیج‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی متفاوت و… .

داشتن استراتژی انتشار موضوع بسیار مهمی هست اما تعهد به اجرای این استراتژی بسیار مهم‌تر هست. چه بسیار تیزر های عالی که با انتشار بد، تاثیرگذاری خوبی رو نداشتن.

نتیجه گیری نهایی

برای ساخت تیزر باید استراتژی‌های دقیقی رو قبل از ساخت، حین ساخت و بعد از ساخت در نظر داشت. پایبند بودن به این استراتژی‌ها، بررسی دقیق آمار بازخورد و… به شما کمک میکنه بهترین نتیجه ممکن رو از ساخت این تیزر تبلیغاتی و تیزرهای بعد داشته باشید.

من به همراه تیم بسیار دقیق و هنرمند خودم در کنار تو هستم تا با مشاوره رایگان بهت کمک کنیم بهترین نیتیجه ممکن رو از ساخت تیزرهای خودت داشته باشی.