مشاور ویدیو مارکتینگ

در روزهایی که محتوا پادشاهی میکنه و یکی از پایه‌های اصلی این محتوا ویدیو هست، قطعا مشاور ویدیو مارکتینگ به کمک تو میاد تا بتونی بهترین تصمیم‌ها رو در زمینه ساخت ویدیوهای خودت داشته باشی.

اما یک مشاور ویدیو مارکتینگ چجوری می‌تونه به تو کمک کنه؟ به چه مواردی احتیاج داره و چه مراحلی رو باید طی کنه تا بهترین نتیجه رو بتونی ازش کسب کنی؟ در این متن در این مورد توضیح میدم برات. با من همراه باش.

کارهای مهم قبل از تماس با مشاور ویدیو مارکتینگ

قبل از هر مشاوره‌ای باید هدف کار مشخص باشه. اینکه ما نیاز به فروش بیشتر، برندینگ یا… داریم خیلی اطلاعات و هدف کاملی نیست. حتما باید دقیق مشخص شده باشه که برندینگ دقیقا برای چه کسانی قرار هست اتفاق بیوفته؟ چه افرادی نیاز به محصول یا خدمت شما دارن و در نتیجه برای چه افرادی قرار هست برندینگ انجام بدیم، چه منطقه جغرافیایی مد نظر ما هست و…

هرچقدر این اطلاعات کامل‌تر در اختیار مشاور ویدیو مارکتینگ قرار بگیره، قطعا نتیجه بهتری رو شاهد خواهیم بود. و از طرفی هرچقدر این اطلاعات مبهم‌تر و ناقص‌تر باشه، طبیعتا نتیجه هم مبهم و ناقص خواهد بود.

البته اگر مشخص کردن این موارد برای شما خیلی سخت هست، نگران این موضوع نباشید. چون ما سعی می‌کنیم در مصاحبه‌های عمیقی که با شما داریم، تمام این اطلاعات رو دقیقا بدست بیاریم تا به بهترین نتیجه ممکن برسیم.

مشاور ویدیو مارکتینگ دقیقا چی کار میکنه؟

مشاور ویدیو مارکتینگ اول از همه باید تمام شرایط موجود رو بررسی کنه. اینکه دقیقا مخاطبان شما کیا هستن؟ تبلیغات قبلی شما چی بوده و چه تاثیری گرفتید ازش. مخاطب‌ها در مورد شما چه فکری میکنن و ده‌ها نکته مهم دیگه که قطعا در نتیجه نهایی به کمک برندسازی شما میاد.

وقتی این اطلاعات بدست اومد، باید تحلیل دقیقی روی تمام این موارد صورت بگیره. تحلیل بسیار حساس و مهم که قطعا اگر اشتباهی در اون باشه، نتایج بسیار بدی رو بدست خواهید آورد.

بعد از بررسی و تحلیل اطلاعات حالا نوبت به تصمیم گیری‌ها میرسه. این که در ویدیوهای شما چه موارد بیان بشه و از این مهمتر چه مواردی بیان نشه!

اینکه این مطالب به چه صورتی بیان بشه. هر کلمه چجوری ادا بشه. با لحن خودمی، رسمی و… . اینکه آقا این نکات رو بیان کنه یا خانم و ده‌ها مورد کوچک و بزرگ دیگه که قطعا در نتیجه نهایی تاثیرات بزرگی رو بهمراه داره.

اهمیت استفاده از مشاور ویدیو مارکتینگ

آشنایی دقیق با وظایف مشاور ویدیو مارکتینگ یکی از اولویت‌های بسیار مهمی است که به واسطه آن قطعا می توان شاهد تغییری محسوس در فضا کسب و کار بود. مشاوره ویدیومارکتینگ با شناخت دقیق ترین مسیر جهت رشد و سودآوری، فضایی بسیار مطلوب را برای کاربران ایجاد می کند. ارتباطِ موثر با مخاطب، قطعا اولین و مهم‌ترین الگوریتم در تجارت به شمار می رود. این موضوع در صورتِ وجود رقبا متعدد، اهمیت بسیار بیشتری خواهد یافت. وظایف مشاور ویدیومارکتینگ به عنوان یکی از پایه‌های اصلی بازاریابی دیجیتال به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود.

وظایفی که می‌توان با شناخت آن‌ها به یک نتیجه‌گیری دقیق جهت انتخاب مشاوری آگاه و مطلع دست یافت. مشاوره صحیح در حوزه ویدیومارکتینگ این فرصت را ایجاد خواهد کرد تا معرفی خدمات و محصولات به مشتریان و کاربران، به بهترین شکل صورت گیرد. این موضوع با توجه به حضور بازارهای رقابتی فراوان، یکی از مهم‌ترین و شاخص ترین الگوریتم هایی است که می‌توان به آن اشاره کرد. یک مدیر موفق در حوزه ویدیومارکتینگ به خوبی با اهمیت و ضرورت بازاریابی صحیح آشنا است. بازاریابی که در آن هدف اصلی، جذب مخاطب و ارائه بهترین ایده و نظر به مخاطب بر اساس سلایق و علاقه مندی‌های او است. برای موفقیت در این مسیر، بهره مندی از استراتژی های قوی و اثرگذار، ضرورت خواهد داشت.

آیا مشاور، الزاما باید ویدیوها رو تولید کنه؟

اصلا چنین موضوعی صدق نمیکنه. مشاور ویدیومارکتینگ هم مثل تمام مشاورهای دیگه می‌تونه در حکم یک مشاور باقی بمونه و الزامی به تولید ویدیوها نیست. در حال حاضر در تیم دومیلیمتر پروژه‌هایی وجود داره که ما فقط به عنوان تیم مشاور در کنار برند هستیم. از طرفی پروژه‌هایی وجود داره که علاوه بر مشاوره، تولید ویدیوها هم توسط دومیلیمتر انجام میشه و در مورد سوم پروژه‌هایی وجود داره که تنها تولید ویدیوها توسط دومیلیمتر است و استراتژی ویدیوها توسط خود برند صورت گرفته.

مشاور موظف هست که چهارچوبی رو برای تولید کنندگان ویدیو در نظر بگیره و بعد از تولید هر ویدیو باید این چهارچوب ها توسط مشاور چک بشه تا از درست بودن مسیر تولید ویدیوها مطمئن بشه. تدوین این چهارچون قوانین بسیار زیادی داره که بیان اون در این مقاله نمیگنجه و مشاور باید به تمام قوانین اون مسلط باشه تا تیم تولید بدون هیچ ابهامی به تولید ویدیوهای خودش بپردازه.

البته به این موضوع هم اشاره کنم که اگر تولید ویدیوها توسط مشاور ویدیو مارکتینگ انجام بشه اشکالی در روند پروژه پیش نخواهد آمد ولی الزامی هم برای این موضوع وجود نداره و می‌تونه تیم مشاوره و تولید از هم جدا باشند.